İnternetten para kazanma konusunda bugüne kadar 1 milyon 256 bin 345 adet makale yazılmıştır. Bu makalelerin 203 bin 589 tanesi Türkçe olarak yazılmıştır. İnternetten para kazanma konusunda yazılan Türkçe makalelerden 200 bin tanesi tuvalette zaman geçirirken yazılmıştır...

Şaka bir yana, daha fazla bir taraflarımdan sallamayı bırakıp asıl konuya girmek istiyorum. İnternetten para kazanma ile alakalı bugüne kadar ne kadar makale yazıldı bilmiyorum ama tuvalet konusunda salladığım rakamlar gerçek olabilir. Çünkü ya kaçarken ya da sı..arken aklımız başımıza geliyor :)

İnternetten para kazanmaya başlamadan önce bilmeniz gereken ilk şey bu yazının ilk paragrafında olduğu gibi her yazılan makaleye inanmamanız gerektiğidir. Sanal ortamda kazanılan 1 TL genelde 100 TL olarak abartılarak anlatıldığı için temkinli olmakta fayda var.

İnternetten para kazanma konusunda ikinci bilmeniz gereken önemli nokta ise sabırlı olmanız gerektiğidir. Geceden sabaha milyoner olamazsınız. Eğer amacınız geceden sabaha milyoner olmaksa o zaman bu makalenin geri kalanını okumakla zaman kaybetmeyin bence. Bu durumda sayısal loto oynamanız size daha faydalı olur.

Peki internetten para kazanma ile ilgili ilk önemli soruya gelelim. İnternetten ortalama ne kadar kazanabilirsiniz? Günlük 10 TL kazanan da biliyorum, günlük 3000 TL kazanan da tanıyorum.

Hangi yöntemlerle internetten para kazanılabilir? Belli başlıklar altında para kazanma yöntemlerini aşağıda sıralayacağım. Sonra bu yöntemleri birkaç örneklerle açıklamaya çalışacağım.

Reklam yayınlayarak para kazanma
İnternetten satış yaparak para kazanma
Online içerikler ile para kazanma
Servis sunarak para kazanma

 


Reklam yayınlayarak para kazanma

İnternetten reklam yayınlayarak para kazanmak için ilk önce bir websitesine sahip olmanız gerekir. Websiteniz varsa eğer en büyük reklam sağlayıcılardan biri olan Google Adsense'e başvurabilirsiniz. Başvurunuz onaylandıktan sonra reklam banner'larını websitenizde yayınlayabilirsiniz. Sitenize gelen ziyaretçiler, sitenizde yayınladığınız reklamlara (banner'lara) tıkladığında tıklama başına para kazanırsınız. Sitenize gelen ziyaretçi sayısına göre reklamlardan kazanacağınız para değişir. Ne kadar çok ziyaretçiniz varsa o kadar fazla para kazanırsınız. Ayrıca diğer bir seçenek, her seçim öncesi websitelerinde adayların resimli reklamlarını görürsünüz. Bu adaylar, o reklamları yayınlamak için site sahiplerine reklam ücreti ödemektedir. Adayların seçimler öncesi internet reklamlarına harcadığı paralar çok ciddi rakamlara ulaşmaktadır. Bu makale'de daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.


İnternetten satış yaparak para kazanma

İster ayakkabı gibi fiziksel bir ürün ya da e-kitap gibi elektronik bilgi satarak internetten para kazanabilirsiniz. İnternetten ürün satmak için illa ki size ait bir websiteniz olması gerekmez. Olsa tabi ki daha iyi olur fakat e-ticaret sitelerine üye olup ürünlerinizi o tarz sitelerde listeleyebilirsiniz. Unutmayın internette herşeyin bir alıcısı vardır. Yeter ki doğru alıcıya ulaşın.


Online içerikler ile para kazanın

Makale yazarak ve yazdığınız makaleleri ihtiyacı olan site sahiplerine satarak internetten para kazanabilirsiniz. Ya da youtube'da kanal açarak video içerikler ekleyerek izlenme başına youtube'dan para kazanabilirsiniz.

Servis sunarak para kazanma

Belki musluk tamirinde çok iyisiniz ya da sabahları çok erken kalkıyorsunuz ve köpek gezdirmek için extra zamanınız var. İnsanların kişisel yeteneklerine göre servis değiş tokuşu yaptığı siteler var. Bu sitelere üye olup isterseniz sunduğunuz servis karşılığında para talep edebilirsiniz, ya da sizin sunduğunuz servis karşılığında diğer insanlardan sizin ihtiyacınız olan başka servis değiş tokuşu yapabilirsiniz.