İnternetten para kazanma ile ilgili belki de milyon tane makale okudunuz. İlk başta çok heveslendiniz. Yazılanların doğruluğunu test etmek için belki bu işin ucundan kıyısından başladınız fakat istediğiniz sonucu alamadınız. Açık ve net söylüyorum. İnternetten geceden sabaha zengin olamazsınız. Bu iş sabır ve süreklilik işi. Zaman ayırmanız gerekir. Ama diğer yandan da internet üzerinden yapılan harcama ve alışverişler milyon $’lık bir pazar ve bu para birilerinin cebine gidiyor. Soru şu aslında. Niye sizin cebinize gelmiyor bu para?

Bu soruya cevap verebilmek için ilk önce kendimizi bir tartmamız gerekiyor. Doğru yerde doğru adımları atıyormuyum diye.

İnternetten para kazanmak için yeterince zaman ayırıyor musunuz? Kilo vermek istediğiniz de akşamdan sabaha verebiliyor musunuz? Belki hiç birşey yemeyip içmezseniz 1 kilo falan verebilirsiniz ama ertesi gün hemen geri alırsınız. Ama sürekli olarak diyetinize dikkat ederseniz belirli bir süre sonrasında etkilerini görürsünüz. İnternetten para kazanma da böyle bir şey işte. Her gün düzenli olarak en az 1 saat olmak kaydıyla ne işle meşgulseniz, o konuda internette zaman ayırmanız gerekiyor.

Diğer bir konu ise doğru planlama ve strateji. Bir örnek vermek gerekirse eğer aklıma hemen yaşadığım şehirde yeni yıl zamanı başımdan geçen bir olay geliyor. Yeni yıl ve noel dolayısıyla Amerika’da tüm evler bahçelerini binbir çeşit ışıklarla süsler. Biz de yeni aldığımız evin bahçesini süslemek için çok beğendiğimiz yeşil kırmızı laser ışıklardan almaya karar verdik. Diğer geleneksel küçük kablolu lambaların yanında bu sene piyasaya çıkan laser ışıklar çok moda oldu ve piyasada yok satıyor. Belirli bir mesafeden evinize doğru tuttuğunuz da milyonlarca küçük yeşil kırmızı ışıklar evinizi aydınlatıyor. Belki koyu bir Karşıyaka taraftarıyım diye belki de yeni yıl renkleri diye bilmiyorum ama ben yeşil kırmızıyı çok severim. Diğer geleneksel küçük kablolu lambaların kurulumu çok zor. Tek tek onları evinizin duvarına ve çatısına asmanız gerekiyor. Daha fazla elektrik harcıyor ve toplamda o lambaları almak için daha fazla para vermeniz gerekiyor. Ama laser ışıklar hem kurulumu daha kolay, hem daha az enerji harcıyor ve daha ucuz. Bu lazer ışıkları bulabilmek için şehirdeki her mağazaya baktık hemen hemen ama bulamadık. Her mağazada bu laser ışıklar tükenmiş ve yok satıyor. Biz de internetten sipariş vermeye karar verdik. İnternet siteleri çok ziyaret ve siparişten çökmek üzereydi, sanki bedava veriyorlar gibi.


Bahsettiğim küçük kablolu ışıklar bunlar. Kurulumu zahmetli.

 


Bahsettiğim laser ışıklar bunlar. Adı Star Shower. Kurulumu kolay ve daha az enerji harcıyor. Üstelik daha ucuz.

Şimdi anlatmak istediğim şu. Ortada bir kitle var. Bu kitle her sene milyonlarca $ harcayıp, yeni yıl süsleri alıyor ve evlerini süslüyor. Ve ortada bir ürün var. Bu ürün diğer rakiplerine göre daha ucuz, daha kolay kurulumu var ve daha az enerji harcıyor. Yeni yıla yaklaşırken çok akıllı bir pazarlama yöntemi ile internet üzerinden bu ürünün satışına başlayıp, yeni yıldan sonra milyoner olarak hayatınıza devam edebilirsiniz. Bu ürünün son kullanma tarihi yok, çürüme riski yok.

Ama ilk söylediğim noktaya geliyoruz yine. Bu laser ışıklarının böyle bir cihaz haline getirilmesi, üretim ve geliştirme aşaması belki de yıllar aldı. Alabilir. Korkmayın. İnandığınız ve potansiyelini gördüğünüz şeyin peşinden gidin. Hemen olmayabilir ama her gün düzenli olarak bu işinize eğilirseniz başaramayacağınız bir şey yoktur.

Save

Save